News

Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly

Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly

Šī gada februārī  par gājējiem draudzīgiem atzīti un īpašu zīmi saņēmuši 25 tūrisma pakalpojumu sniedzēji Kurzemē, tostarp diviem tūrisma uzņēmumiem Grobiņas novadā – Atpūtas bāze “ODS” un Aktīvais tūrisma centrs “Kuršu vikingu apmetne” tādējādi apliecinot, ka piedāvā īpaši kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, lai pārgājiena pieredzi padarītu pēc iespējas pozitīvāku.  Īpašā zīme “Gājējam draudzīgs”, kas radīta 2020. gadā, kopumā līdz šim piešķirta 104 tūrisma jomas uzņēmumiem visā Latvijā. 

 

“Došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latviju, tās dabu un cilvēkus. Aicinām pārgājienu cienītājus jau šajā pavasarī baudīt aktīvas brīvdienas garās distances pārgājienu maršrutos “Mežtaka” un “Jūrtakā”, kā arī citos pārgājienu maršrutos Kurzemē, izmantojot kājāmgājējiem draudzīgo uzņēmumu pakalpojumus. Zīme “Gājējam draudzīgs” pārgājienu cienītājiem būs viens no nozīmīgākajām norādēm pakalpojumu sniedzēju izvēlē, jo apliecina uzņēmuma rūpes un izpratni par savu klientu vajadzībām,” stāsta Aija Neilande, Kurzemes plānošanas reģiona “Pārgājiena projekta” koordinatore.

 

Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs zina un respektē kājāmgājēju vajadzības. Ar to saprotot, ka uzņēmējs piedāvā īpaši kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, agrās brokastis, pusdienas  līdzņemšanai, elektroierīču uzlādi, iespēju izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu tik svarīgos pakalpojumus kājāmgājējiem. Šo zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

 

Latvijā lēmumu par zīmi piešķiršanu pieņem īpaša komisija kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu: Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, Latvijas Kempingu asociācija, Latvijas Dabas Tūrisma Asociācija, “Hiking in Latvia”, “Movement Spontaneous”, Aktīvā tūrisma centrs Eži, “Uzzini – Iepazīsti”, “Purvu bridēji”, Rīgas plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Zemgales plānošanas reģions un Latgales reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme”.

 

2021. gada februāra izskaņā, otrajā “Gājējiem draudzīgs”komisijas sēdē tika  izskatīti kopumā gandrīz 100 pieteikumu no visas Latvijas. Izvērtējot ikvienu no tiem, Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīme tika piešķirta 87 tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, no kuriem 25 atrodas Kurzemē.

 

Par gājējiem draudzīgiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Kurzemē atzīti un Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīmi saņem :

 

 1. Atpūtas bāze “Zviedru Cepure”, Kandavas novads
 2. Kafejnīca “Pie Kristapa”, Kandavas novads
 3. Atpūtas bāze “Ods”, Grobiņas novads
 4. Aktīvā tūrisma centrs “Kuršu Vikingu apmetne”, Grobiņas novads
 5. Brīvdienu māja “Aulaukio Baltija”, Rucavas novads
 6. Mikjāņu sēta, Rucavas novads
 7. Viesnīca “Roja”, Rojas novads
 8. Viesu māja “Pilava”, Rojas novads
 9. Rojas novada tūrisma informācijas centrs, Rojas novads
 10. Pilsberģu krogs, Ventspils novads
 11. Brīvdienu māja “Atvari”, Ventspils novads
 12. Brīvdienu mājas “Zemzari”, Ventspils novads
 13. Apartamenti “Jūrkalne Šalkas”, Ventspils novads
 14. Ventspils Tūrisma informācijas centrs, Ventspils
 15. Viesu nams “Vītoli”, Dundagas novads
 16. Brīvdienu māja “Piedāgi Ūši”, Dundagas novads
 17. Viesu māja, brīvdienu namiņi un kempings “Pītagi”, Dundagas novads
 18. Kolkas Lībiešu saieta nams, Dundagas novads
 19. Saules kempings, Mērsraga novads
 20. Mērsraga Tūrisma informācijas centrs, Mērsraga novads
 21. Telšu vieta “Ziemupes jūrmalas stāvlaukums”, Pāvilostas novads
 22. Senlietu krātuve “Jūras māja” / Vērgales/Ziemupes tūrisma informācijas centrs, Pāvilostas novads
 23. Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrs, Pāvilostas novads
 24. Aktīvās atpūtas parks “Godiņu Piedzīvojumu Platforma”, Pāvilostas novads
 25. Apartamenti “Ukstiņielas residence”, Liepāja

 

Ja arī Jūsu uzņēmums ir atvērts kājāmgājējiem un vēlas saņemt  zīmi  Gājējam draudzīgs

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2021. gada maijā, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji no visas Latvijas neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā. Pieteikumus no Kurzemes aicinām sūtīt uz e-pastu: aija.neilande@kurzemesregions.lv.

Uzņēmēji ar Gājējiem draudzīgs / Hiker-friendly zīmi un tās piešķiršanas kritērijiem var iepazīties: www.baltictrails.eu/lv/forest/marketing

 

 

Projekts LLI-448  „Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” (Pārgājienu projekts) tiek realizēts ar Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam atbalstu. Kopējās projekta izmaksas ir 788 104,45 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 669 888,76 EUR.

Šī preses ziņa ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs preses ziņas saturu pilnībā atbild tās autors  un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Share:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Cooperation partners