Naujienos

Dabas taku ceļvedis Kurzemē

Dabas taku ceļvedis Kurzemē

Kurzemes plānošanas reģions ir sagatavojis dabas taku ceļvedi, kas ietver informāciju par vairāk nekā 80 Kurzemes un Ziemeļlietuvas dabas takām.

 

Šis ceļvedis, kas elektroniskajā versijā pieejams šeit, būs noderīgs jebkuram, kas vēlas izbaudīt nesteidzīgas pastaigas dabā un iepazīt Kurzemes un Lietuvas pierobežas dabas bagātības – jūru, kāpas, ezerus, upes, mežus, pļavas, purvus un tajos sastopamos augus un dzīvniekus.

 

Ceļvedis sniedz informāciju par 82 dabas takām. Neskaitot 1200 kilometrus garo Jūrtaku, kas stiepjas gar Baltijas jūras krastu no Latvijas-Lietuvas robežas līdz pat Tallinai, ceļvedī iekļauto dabas taku kopējais garums ir 380 kilometri, tajā skaitā 270 kilometri Kurzemē un 110 kilometri Ziemeļlietuvā. Vienas takas garums ir vidēji četri kilometri, kas nesteidzīgā solī aizņems aptuveni stundu.

 

Taku grūtības pakāpe novērtēta vairākos līmeņos, ar vienu zvaigznīti norādot vieglākās grūtības pakāpes dabas takas, kas piemērotas arī bērniem un senioriem. 34 no ceļvedī iekļautajām dabas takām ir pilnībā vai daļēji pieejamas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, neredzīgajiem, senioriem un ģimenēm, kas ceļo ar bērnu ratiņiem. Šīs takas ceļvedī izceltas ar zaļu krāsu.

 

Dabas takas internetā meklē te: DABAS TAKAS INTERNETĀ

 

Lejuplādēt Dabas takas ceļvedi PDF formātā meklē te: DABAS TAKAS CEĻVEDIS

 

 

Lai iegūtu plašāku informāciju par konkrēto dabas taku, ceļotāji aicināti izmantot QR kodu. Noskenējot kodu ar QR kodu lasīšanas aplikāciju telefonā, tas ātri un ērti aizvedīs uz saiti, kur pieejams takas fails un video ar takas maršrutu, apkārtni un foto.

Pasidalink:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Bendradarbiavimo partneriai