Naujienos

Pārgājieni Grobiņas novadā

Pārgājieni Grobiņas novadā

Kļūsti par piedzīvojumu meklētāju Grobiņas novadā!

Bezceļa posms gar Vārtājas upi, mierpilna pastaiga pa Bārtas pagasta mežiem ar vēstures piegaršu, ceļš, kas ved pa kādreizējām dzelzceļa pēdām Medzes pagastā. Grobiņas novads aicina piedzīvojumu meklētājus, kuri nebaidās grūtību un ir gatavi atklāt jaunas vietas, izmēģināt astoņus jaunus pārgājienu maršrutus.

 

 

“Šobrīd pārgājieni, pastaigas ir neatņemama brīvā laika pavadīšana, ko var izmantot ikviens. Doties īsākā vai garākā pārgājienā, tas ir lielisks atpūtas veids un brīvā laika pavadīšana kopā ar ģimeni. Izzināt dabu mums apkārt, atklāt tās daudzveidību un izbaudīt nepieradinātus skatus un ainavas”.

 

Izveidotie pārgājiena maršruti ir piemēroti ikvienam – gan iesācējiem, gan jau rūdītiem staigātājiem. Piedāvājumā ir gan apļveida, gan lineārie pārgājienu maršruti. Tos iespējams apvienot un doties piedzīvojumā ne tikai uz pāris stundām, bet pat dienām, iekļaujot savā maršrutā kādu no Grobiņas novadā esošajām brīvdienu mājām vai atpūtas bāzēm. Mierpilna pastaiga un pēc tam nakts Bārtas upes krastā ir tieši, tas, kas vajadzīgs laikā šajā saspringtajā laikā. “Pārgājiena maršruti ir pieejami Grobiņas novada tūrisma mājaslapā. Katram no astoņiem pārgājieniem ir pievienots maršruta apraksts, raksturojums un apkārtnē esošie apskates objekti un atpūtas vietas. Maršruta kartē ir atspoguļots pārgājiena apvidus un ceļa raksturojums”. 

 

Izveidotie maršruti ir: Mazkalēti – Bārta, Virga – Mazkalēti, Bārta – Ķīburi, Grobiņa – Ķīburi, Ķīburi – armijas bāze, Atpūtas bāze “Ods” – Ķīburi, Grobiņa – Godiņu piedzīvojumu platforma, kā arī velomaršruti: Lielais dienvidu veloaplis un Lielais ziemeļu veloaplis.

 

Lai piedzīvojumu meklētāji varētu orientēties izvēlētajā maršrutā, ir sagatavots GPX fails, kuru var lejuplādēt tālrunī vai pulkstenī. Lai šo failu izmantotu, telefonā nepieciešams lejuplādēt kādu no bezmaksas ceļošanas aplikācijām, piemēram, “GPX Viewe”, “LMV GEO” vai “Wikiloc”, uz kurām varēs atvērt sevis izvēlēto maršrutu un redzēt kartē savu atrašanās vietu, kā arī apkārtnē esošos apskates objektus, atpūtas vietas un arī veikalus.  

 

“Atliek tikai izvēlēties savu pārgājiena maršrutu un doties iepazīt Grobiņas novadu no ziemeļiem līdz dienvidiem!” 

 

*Informācija par pārgājiena maršrutiem pieejama Grobiņas novada tūrisma mājaslapā https://grobinasturisms.lv/lv/pargajieni-1/

 

  

Pasidalink:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Bendradarbiavimo partneriai