Jaunumi

  Bārtas tautastērpa krāsas un nakts romantika

Bārtas tautastērpa krāsas un nakts romantika

Plānojot šo ekskursiju, noteikti ir vērts apmeklēt Bārtas muzeju, kur iespējams aplūkot un jaunatklāt Bārtas tautas tērpu un katru no tā daļām atsevišķi. Vai jūs zināt, kā radušās šī tērpa krāsas? Nē? To noteikti pajautājiet muzeja vadītājai Aijai Ķudai, viņai par to ir daudz, ko pastāstīt. Tāpat kā par šī tērpa darinātājiem. Un tās bijušas ne tikai dāmas – čaklās rokdarbnieces.

 

 

Savulaik gan brunčus audis, gan daiļos zīļu vainagus darinājis, gan tautas tērpa kreklu smalkos izšuvumus veidojis arī Bārtas etnogrāfiskā ansambļa viens no vadītājiem Zigurds Rukuts. Arī par pašu ansambļa vēsturi daudz ko uzzināsiet. Un, ja vien būs vēlēšanās, apmeklētajiem dota iespēja muzejā līdzdarboties – gan pieaugušajiem, gan bērniem.

 

Apmeklētāju ērtību dēļ vēlams iepriekš sazināties pa tālruni 28687254. http://www.bartasmuzejs.lv/

 

Pēc Bārtas muzejā pavadītā laika droši vien gribēsies kārtīgi izkustēties. Pavisam netālu ir Dunikas purva laipa, kas atklās gan skaistus skatus, gan būs arī lieliska fiziskā slodzīte. Un pēc tādas pastaigas var arī nedoties mājās, bet palikt un nakšņot pie Bārtas upes elegantos apsildāmos ģimenes atpūtas namiņos, izmantojot pirts priekus un pārsteidzot ģimeni un draugus ar lielisku pikniku Bārtas upes krastā atpūtas bāze "Ods", kur iespējams arī izsildīties baļļā un skaistās telpās nosvinēt arī lielākus un mazākus svētkus.

Vakarā, kad nogurums jau pieveicis, vēl miegā laižoties, ir tik romantiski pavērot debesīs zvaigznes, kas spēlējas pie namiņa loga rūts jumta korē. Ar labunakti!

 

Interesēties pa tālruni 26564001 https://grobinasturisms.lv/lv/kempingi/atputas-baze-ods-2/

 

Baudiet brīvdienas draugu, ģimenes vai kolēģu lokā un atklājiet tūrisma iespējas ārpus vasaras sezonas. 

 

 

Dalies:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Sadarbības partneri