Jaunumi

Brīvdienas Grobiņas novadā. Pastaigas, vēderprieki, emocijas un piedzīvojumi.

Brīvdienas Grobiņas novadā. Pastaigas, vēderprieki, emocijas un piedzīvojumi.

Jaunais gads atnācis ar neparastu laiku – šogad rudens un pavasaris sajaukts kopā ziemas karstvīna krūzē. Ik vienam no mums ir nepieciešamas labas emocijas un siltas sajūtas, ko spēj radīt izzināšanas prieks, satikšanās mirklis un jaunatklāsme. Tāpēc mēs visi meklējam mirkļus, kas spēj dažādot un iekrāsot ikdienu. Ja nav laika garākam ceļojuma, kāpēc interesantus mirkļus netvert tepat tuvajā un tik pieejamajā Grobiņas novadā?

 

 

Grobiņa izjūtās, garšās un emocijās

Tūrisma piedāvājums Grobiņas novadā spēj radīt izzināšanas prieku un jaunatklāsmi ik vienam ceļotājam, neskatoties uz neparastiem laika apstākļiem. Jums tik atliek izvēlēties un izbaudīt Lejaskurzemes tūrisma iespējas Grobiņas novadā.

Un to ir pietiekami! Vienas dienas laikā Grobiņā var paspēt izstaigāt Ālandes upes atpūtas kompleksu, doties ekskursija ar gidu tumsas aizsegā, apmeklēt Zentas Mauriņas piemiņas istabas, doties izjādē ar zirgu pa meža takām vai aizraujošā braucienā ar ratiem pa Grobiņu un tās apkārtni.

 

Ālandes upes atpūtas komplekss ir jaunākais no atpūtas piedāvājumiem Grobiņā. Tā ir  gandrīz trīs kilometru gara pastaigu taka gan Ālandes upi, kuras maršrutā iekļauta Grobiņas viduslaiku pils, seno Kuršu pilskalns ar senpilsētu un Grobiņas arheoloģiskā ansambļa objekti. Pastaigu laikā ir iespēja izzināt stāstus no grāmatas "100 stāsti par Grobiņas novadu". Bet, nonākot Pils ielā, pastaigu pa jauno taku var beigt vai sākt ar Grobiņas novada akmeņu stāstiem. Līdzās vietai, kur tiltiņš šķērso upi, ir izveidots runājošs vides objekts, kur iespējams šo akmeņu stāstus noklausīties un varbūt tas radīs interesi tos visus apskatīt dabā. Grobiņas novads pagaidām ir vienīgā vieta Latvijā, kur atklāts ievērojams skaits bedrīšakmeņu, kas uzskatāmi par senākajiem zināmajiem kulta akmeņiem.

 

Lai Grobiņas iepazīšana kļūtu vēl aizraujošāka, ir iespēja pieteikt ekskursiju kopā ar gidu un doties pastaigā, ieklausoties stāstos par seno Kuršu ostu, raganām un sāls pūtējiem, Grobiņas viduslaiku notikumiem.

Ja dodat priekšroku piedzīvojumam ar līdzpārdzīvojumu un mazliet pabaisu noskaņu – lūdzu jums ekskursija vakara tumsā!  "Nakts gids", kad mēness gaismā upes spogulī atspulgu met pilskalna mūri un dzirdami stāsti no vēstures. Tumsas aizsegā tie dažkārt šķiet tik baisi, ka tā vien liekas – tepat, tepat šļakst vikingu laivu airu šķeltie Ālandes ūdeņi vai šķind vācu krustnešu zobeni. Vai tik tur tumsā neatskanēja tās meitenes vaidi, kas par sodu iemūrēta pilsdrupu sienās? Bet varbūt tur gardi nosmejas kāda sadedzinātā ragana?

Ekskursijas ar gidu pieteikt pa tālruni 22024940.

 

Viena no spilgtākajām Grobiņas vizītkartēm ir rakstniece Zenta Mauriņas, kas te dzīvojusi kopš sešu mēnešu vecuma un tālāk dzīvē devusies jau kā nobriedusi personība, kļūst par vienu no visvairāk tulkotajiem latviešu literātiem. Tajā pašā ēkā, kur rakstniece pavadījusi savu bērnību, arī skumjos brīžus, slimības dēļ paliekot piekalta uz mūžu ratiņkrēslam, iekārtotas rakstnieces piemiņas istabas. To vadītāja Maija Rolava ikvienu apmeklētāju sagaida kā personisku viesi un tās sarunas, ko Maija prot rosināt, liek gandrīz vai izjust pagājušā gadsimta sākuma gaisotni, kad šai mājā dzīvoja Mauriņu ģimene: dakteris Roberts Mauriņš, kas rūpējās par slimniekiem plašā apkārtnē, ar savu daiļo un muzikāli izglītoto sievu vācieti Melāniju un kuplo bērnu saimi, kam, diemžēl, lai gan tēvs bija ārsts, ne visiem bija lemts piedzīvot garu mūžu.

 

Viesošanās Zentas Mauriņas piemiņas istabās dāvās arī iespēju iepazīties ar vērtīgajiem jaunumiem – rakstnieces personiskajām mantām, kas tikai pirms pusgada saņemti dāvanā no Vācijas, Badkrozingenas, kur mūsu novadniece kopā ar vīru Konstantīnu Raudivi pavadīta pēdējos 12 sava mūža gadus: galdu, dekoratīvu krūku, divas bildes un plašu atskaņotāju, pie kura, klausoties savus mīļākos muzikālos ierakstus, Zenta Mauriņa pavadījusi daudz laika. Ārpus darba laika apmeklētāju ērtībām vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni 26191522.

 

Laiks paskrējis gluži nemanot un, šķiet, vēders prasa savu. Aukstajā laikā gribas siltumu, gribas sajust krāsnī sprakšķošas malkas smaržu un baudīt uz īstas uguns gatavotu ēdienu. Tādu sātīgu un barojošu. Nedēļas nogalēs kalēja smēdē izveidotā dizaina kafejnīcā "Ivetas Ķēķis" garšas un gaisotnes baudītājus pārsteigs izcilie ēdieni, kas gatavoti uz kalēju smēdes uguns. Ēdienkarte tajā ir no visas pasaules un katru nedēļas nogali kāds ēdiens nāk kā pārsteigums. Tā nav tikai maltīte, tas ir process – lēns un relaksējošs – ko izbaudīt un piedzīvot!

Tālrunis sīkākai informācijai 29433552

 

Pēc sātīgā ēdiena uznāca miegs? Nekādas gulēšanas! "Jura staļļu" saimnieks Juris jau iejūdzis zirgus un dodamies izbraukumā! Tādā laikā, kāds ir šajā ziemā, protams, ratos vai izjāde zirga mugurā, bet varbūt vēl uzsnigs sniedziņš – tad gan tas būs kas neaizmirstams, kad zirga vilkto kamanu slieces klusi gurkst pa svaigo sniegu meža ceļā. Un pavisam labam noskaņojumam Jura humora pilnie stāsti par vietām un notikumiem Grobiņā.

Tālrunis sīkākai informācijai 29359778

 

Bet varbūt ir interese apskatīt kaut ko pavisam savdabīgu? "Nenovērtēto lietu muzejs" – tā krājumu, kas izveidots pašu rokām, nosaukuši SIA "Liepājas RAS" atkritumu poligona "Ķīvītes" darbinieki. Šī vieta atrodas pavisam netālu no "Ivetas ķēķa" un "Jura staļļiem". Un tur plašā ekspozīcijā izkārtoti interesanti atradumi, kas izmesti atkritumos, izglābti un kalpo kā vēstures un sava laika liecības. Ja līdzi paņemti šķirošanai paredzēti atkritumi, tos bez maksas varat atstāt turpat "Ķīvītēs". Un arī ieskatīties grāmatu skapī. Arī tur izvietotas atkritumos atrastās grāmatas, kas kādam varētu būt pavisam interesantas. Un iespējams arī pieteikt ekskursijas pa poligonu, lai iepazītos ar atkritumu apsaimniekošanas niansēm.

Par visu interesēties pa tālruni 26590414

 

 

Bārtas tautastērpa krāsas un nakts romantika

Kādā no nākamajām atpūtas dienām ceļš var aizvest uz Bārtas pusi. Plānojot šo ekskursiju, noteikti ir vērts apmeklēt Bārtas muzeju, kur iespējams aplūkot un jaunatklāt Bārtas tautas tērpu un katru no tā daļām atsevišķi. Vai jūs zināt, kā radušās šī tērpa krāsas? Nē? To noteikti pajautājiet muzeja vadītājai Aijai Ķudai, viņai par to ir daudz, ko pastāstīt. Tāpat kā par šī tērpa darinātājiem. Un tās bijušas ne tikai dāmas – čaklās rokdarbnieces. Savulaik gan brunčus audis, gan daiļos zīļu vainagus darinājis, gan tautas tērpa kreklu smalkos izšuvumus veidojis arī Bārtas etnogrāfiskā ansambļa viens no vadītājiem Zigurds Rukuts. Arī par pašu ansambļa vēsturi daudz ko uzzināsiet. Un, ja vien būs vēlēšanās, apmeklētajiem dota iespēja muzejā līdzdarboties – gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Apmeklētāju ērtību dēļ vēlams iepriekš sazināties pa tālruni 28687254.

 

Pēc Bārtas muzejā pavadītā laika droši vien gribēsies kārtīgi izkustēties. Pavisam netālu ir Dunikas purva laipa, kas atklās gan skaistus skatus, gan būs arī lieliska fiziskā slodzīte. Un pēc tādas pastaigas var arī nedoties mājās, bet palikt un nakšņot pie Bārtas upes elegantos apsildāmos ģimenes atpūtas namiņos, izmantojot pirts priekus un janvārī pārsteidzot ģimeni un draugus ar lielisku pikniku Bārtas upes krastā atpūtas bāze "Ods", kur iespējams arī izsildīties baļļā un skaistās telpās nosvinēt arī lielākus un mazākus svētkus.

Interesēties pa tālruni 26564001

 

 

Ziemā ar laivu – tas tik ir piedzīvojums!

Laivošana – tā ir vasaras izklaide! Piekritīsiet, ka tā domā daudzi? Pienācis laiks lauzt šo stereotipu! Kā? Pašiem izbaudot laivu braucienu ziemas vidū. Bārtas upes līkumi un gleznainie krasti ir skaisti arī šajā laikā, savukārt, laivu operators "Krastiņu laivas" ir gatavs ikvienam interesentam šo prieku nodrošināt. Braucienu garumu iespējams plānot no dažādām vietām Bārtas upē, izvēloties piemērotu distanci atbilstoši laivā sēdošo drosmei, fiziskajām prasmēm un vecumam.

Vairāk informācijas pa tālruni 29435190

 

Un pēc šādas izklaides atkal karsta pirts "Odā" būs piemērotākais, ko vēlēties. Starp citu, viens no maršruta galapunktiem ir šajā kempingā. Vakarā, kad nogurums jau pieveicis, vēl miegā laižoties, ir tik romantiski pavērot debesīs zvaigznes, kas spēlējas pie namiņa loga rūts jumta korē. Ar labunakti!

 

Baudiet brīvdienas draugu, ģimenes vai kolēģu lokā un atklājiet tūrisma iespējas ārpus vasaras sezonas. Brīvdienas meklējiet te: www.grobinasturisms.lv

 

Autors: https://irliepaja.lv/

Dalies:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Sadarbības partneri