Jaunumi

Ceļojums aiz vēju pilsētas robežām

Ceļojums aiz vēju pilsētas robežām

„Es gribu uz Parīzi! Uz Francijas galvaspilsētu. Viņa taču ir lielākā valsts pilsēta, un tajā apmeklējami daudzi mākslas muzeji un vēsturiskas celtnes „ - šo es mūsdienās dzirdu aizvien vairāk.

 

Arī es biju Parīzē, redzēju daudz apskatu objektu, taču nekad nebiju iedomājusies, ka nonākšu pie tikpat spilgtām un neaizmirstamām emocijām te pat Kurzemē. Pateicoties Grobiņas Tūrisma klubam Oga, man arī bija iespēja iepazīt Grobiņas novada, Medzes pagasta Tāšus, un to brīnišķīgos, vēsturiskos apskates objektus.
Mans ceļojums sākās Tāšu muižā. Būvēta jauna kungu māja baroka stilā,1734.gadā. Viņi lepojas ar to, ka šeit savu bērnību un jaunību tēva īpašumos pavadījis rakstnieks, dzejnieks, dramaturgs Eduards Keizerlings. Patīkami ir tas, ka vietējie iedzīvotāji zin stāstīt leģendas, piemēram, par baronesi fon Korfu, kura noindēta, jo gribējusi dot Tāšu zemniekiem brīvlaišanu agrāk, kā tas noticis visā Kurzemē. Šī muiža, gan visu laiku tiek rekonstruēta, un papildināta ar antīkām lietām, un tas muižai piešķir tikai nemirstošu vērtību. Muižā patiesi var sajust šo burvīgo senatnes pieskārienu.

 

Turpinājumā es apskatīju zemnieku saimniecību „Baroni”. Sākuma ieraudzīju dažas mīlīgas kaziņas, domāju piestāšu. Bet nekad nebūtu domājusi, ka saimniecības lepnums ir ~ 100 kazu liels ganāmpulks, no kura sniegtajām veltēm ražo pienu, sieru, biezpienu un jogurtu. Grūti izstāstīt to, kādu pozitīvu enerģiju tevī rada šī vieta. Pārņem neviltota sajūta, ka tagad tavu draugu pulku ir papildinājušas apmēram 100 kaziņas. Katra no viņām ir kas īpašs. Katrai ir savs raksturs un īpatnība, ar ko viņa cenšas aizkustināt tavu mazo sirsniņu. Uzskatu, ka šī ir viena no jaukajām vietām kur pavadīt brīvdienu kopā ar saviem mīļajiem. Ļausimies patiesai draudzībai starp cilvēku un dzīvnieku, un brauksim apmīļot saimniecībā esošās kaziņas. Viņas Jūs gaida!

 

„Uzlādēta” ar pozitīvām emocijām man ceļš turpinājās „ Maztāšos”. Miers un klusums. Uz brīdi laiks ir apstājies, vairs nav jūtama ikdienas steiga. Iespējams ir noīrēt laivu un doties burvīgā ceļojumā pa Tāšu ezeru. Tiem, kam patīk pavadīt savu brīvo laiku, pie dabas makšķerējot, te ir lieliska iespēja. Bet cilvēkiem, kuri nav ūdens cienītāji ir lieliska iespēja no skata namiņa nodoties putnu vērošanai, iekurināt siltu, mājīgu uguns liesmiņu, un uzgrilēt. „Maztāši” rūpējas par pilnvērtīgu atpūtu, tāpēc piedāvā arī telšu vietas. Zemnieku saimniecību noteikti rekomendēju cilvēkiem, kuri vēlas izrauties no ikdienas rutīnas un ļauties dabas burvībai un putnu čalām.
Vējš matos, jautri smiekli, atmiņā paliekoši stāsti, un zvēru skaņas. Šis viss mani priecēja zemnieku saimniecībā „Elčuki”. Te ir fantastiska iespēja apskatīt savvaļas zirgus, pīles, trušus, ragaiņus un citus lopiņus. Pabarot, aprunāties ar viņiem, nofotografēties. Jauka vieta, kur savu brīvdienu pavadīt kopā ar bērniem. Saimnieki ar lielāko prieku uzņem ciemiņus, viņi tiešām ar saviem stāstiem ieinteresē klausītāju. Līdz ar to rodas vēlme tur atgriezties vēl un vēl. Bet vai kāds no Jums jebkad ir braucis ar bobiku, kad caur kauliem „skudriņas skrien”, un matos vējš „ballīti rīko”? Tās ir neaizmirstamas sajūtas. Zemnieku saimniecība „Elčuki” piedāvā šo iespēju, ļauties trakulīgam braucienam ar bobiku caur birztalām un ūdens grāvmalām, līdz savvaļas zirgiem un govju ganībām, īsts Latvijas safari. Iesaku katram no Jums izmantot tik jautru un atmiņā paliekošu iespēju.

 

Tāds nu bija mans nebūt garais, bet neaizmirstamais, emocijām bagātais ceļojums pa Grobiņas novada, Medzes pagasta Tāšiem. Mēs katrs varam iepriecināt sevi un savu ģimeni, ar vienkāršām un aizraujošām lietām. Ļaujies tam ko piedāvā Latviešu zemnieku saimniecības, un izbaudi to!

 

Lai Jums jauka brīvdienas!

Dalies:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Sadarbības partneri