Jaunumi

Ekskursijas Grobiņas novadā

Ekskursijas Grobiņas novadā

 Izvēlies kādu no mūsu izveidotiem tūrisma ekskursijas piedāvājumiem, un dodies piedzīvojumos ar skolas biedriem, Ģimeni vai draugu pulkā vai veidojiet savu ekskursiju Grobiņas novadā!

 

Meklē ekskursiju piedāvājumus te: #Sākumskolām #Pamatskolām #Vidusskolām #Ģimenēm #Draugiem (Klikšķis te!)

 

 

 

Atrodi savu noslēpumu Grobiņas novadā!

 

Pāri Dzirnavu dīķim paceļas miglas vāli, ieskaujot Grobiņas pilskalnu noslēpuma plīvurā. Tālumā skan jūras šalkas, kaut kur smaržo pēc lavandām, dzirdamas vikingu balsis un zirgu zviegšana. Savus noslēpumus izpauž Tāšu muiža un novada dižakmeņi Medzes pagastā. Lepni caur miglu skan Bārtas sievu balsis. Gaviezes āmuļi noslēpumaini izvēlas savu mājvietu tieši tai kokā un ne citā.

 

Grobiņas novads mistikas un noslēpumu pilns, veidojies apvienojoties Grobiņas pilsētai ar Bārtas, Medzes, Gaviezes un Grobiņas pagastiem. Katrs no tiem ar savu noslēpumu nācis, katrā no tiem sava mistika un nezināmais. Grobiņas novads ir bagāts ar dažādu laiku vēstures un kultūras liecībām – senkapi, pilskalni, muižas, dižakmeņi, viduslaiku pils uz brīdi bijusi arī Hercoga Jēkaba rezidence. Kurzemes hercogs Frīdrihs, atrodoties Grobiņas viduslaiku pilī,  dāvāja Liepājai pilsētas tiesības. Daudzkārt esam bijuši pirmie – Grobiņā dibināta pirmā skola Kurzemē un sadedzināta pirmā ragana Latvijā.

 

Grobiņas novads robežojas ar Baltijas jūru, tam cauri tek Bārtas upe, Ālandes upe, plešas Tāšu ezers. Pie jūras Medzes pagastā izveidota Dzintara taka, kurā var atrast gan jūras noskalotos oļus, gan dabas veidotos mākslas darbus. Upēs un ezerā iespējams doties izbraucienā ar laivām un novērot visneparastākās lietas. Iespējams arī sadzirdēt šaursliežu bānīša skaņas pār Bārtas upi, kur reiz tas kursējis. Ālandes upē reiz kuģojuši kuršu vikingi, veidojušās skandināvu apmetnes, tās krastos atrodas senkapi. Pusnaktī, šķērsojot Dzirnavu dīķi Grobiņā, iespējams dzirdēt vikingu jaunavu raudas, kuras gaida atgriežamies savus mīļotos.

 

Zirgi Grobiņas novada Jura staļļos runā ne tikai Ziemassvētkos, bet visu cauru gadu, jo kāpēc gan viņiem klusēt? Jāstāsta par Ivetas ķēķa gardumiem un Gaisa trases rekordiem. Un, ja vēl pūš vējš no rietumiem, tad arī par LavanderVillu jāpastāsta, kur maģiski smaržo lavandas, top rotaļlietas, dažādi gardumi no mums vēl tik noslēpumainā auga – lavandas.

 

Noslēpumu un mistikas Grobiņas novadā ir daudz, jo kā gan savādāk pie mums velns būtu nometis tos akmeņus, kuri gadu simtiem stāv kā stāvējuši?

         

Atrodi savu noslēpumu Grobiņas novadā!

Dalies:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Sadarbības partneri