Jaunumi

Teikas un nostāsti par Grobiņas pili

Teikas un nostāsti par Grobiņas pili

 

Grobiņas viduslaiku pils ir apvīta ar teikām, leģendām un nostāstiem. Grobiņieki stāsta, ka vēlos vakaros no pils apakšzemes ir dzirdami vaidi un dīvainais skaņas. Īpaši skaļi apakšzemes skaņas ir dzirdamas tieši "ziemas", "sveču" un "sērsnas" mēnešos!

 

 

 

Teikas par Grobiņas viduslaiku pili.

 

"Kādreiz Grobiņas pils esot bijusi ļoti skaista un bagāta. Pils apakšā esot bijušas divas apakšzemes ejas: viena vedusi uz baznīcu, otra - uz Iļģu kapiem. Šai pilī reiz dzīvojis kāds bruņinieks, kam bijusi ļoti skaista meita. Pils īpašnieks izprecējis savu meitu kādam dižciltīgam jauneklim, bet meitenei jauneklis neesot paticis. Bruņinieks ar saviem padotajiem nodarbojies ar sirošanu, iegūtos vaņģiniekus sūtījuši visgrūtākos darbus padarīt. Nepaklausīgie vaņģinieki turēti apakšzemes ieslodzījumam.

 

Reiz starp atvestajiem vaņģiniekiem bijis kāds jauns, skaists puisis, kas negribējis pakļauties. Viņu ieslodzījuši vienā no apakšzemes pagrabiem. Jaunajai kundzei jauneklis iepaticies, un viņa nolēmusi viņu glābt. Drošsirdīgā sieviete aizvedusi jaunekli pa apakšzemes ejām uz Iļģu kapiem. Jauneklis izglābies, bet jauno kundzi tēvs un vīrs ieslodzījuši kādā apakšzemes ejā un eju aizmūrējuši. Vēl tagad Grobiņas pils apkārtnē dažkārt dzirdami vaidi, kas nākot it kā no apakšzemes."

 

 

 

“Kad būvēja veco Grobiņas pili, mūsu senčiem vajadzēja grūti strādāt. Viņi nesa zemes ar kulītēm lejā no dīķa. Un sanesa tik daudz, ka varēja uzbūvēt augstos va|ņus. Cilvēku skaitu skaitījuši katru rītu: kad gājuši uz darbu, katram vajadzēja paņemt vienu pupu no mucas. Ja visas pupas bija izņemtas, tad zināja, ka visi cilvēki bija ieradušies pie darba, ja pupas atlika, tad zināja, ka visi nav ieradušies.

 

          Un tā viņi uzbūvēja augstos vaļņus, bet zviedru kara laikos lielie mūri no jūras esot nograuti. Sienas atliekas ir redzamas mūsu dienās.

 

          Nostāsti vēl stāsta, ka tur esot apakšzemes ejas un ka var aiziet no Grobiņas baznīcas uz sagrauto mūra pili.”

 

 

Dalies:facebook.com twitter.com draugiem.lv

Sadarbības partneri