Pārgājieni

4Pārgājiens Bārta-Ķīburi


Apraksts:

 

Distance: ~16km

Maršruta tips: Līnijas veida, pieejams abos virzienos

Starts: Bārta vai Ķiburi

Ilgums: 4 – 7stundas

Pieejamība: Ar kājam

Segums: Grants ceļi, bezceļi, nemarķetas meža takas ~4km

Nokļūšana: Uz startu viss ērtāk nokļūt ar starppilsētas autobusu, braucot līdz pieturai “Bārta” vai “Ķīburi”

 

 

Maršruta apraksts:

 

Šis maršruts ved gan pa zemes, gan grants ceļiem un ainaviskām meža takām, gar Bārtas upi un Ķīburu strautu. Ir trīs vietas, kur vajadzēs tikt pāri grāvim vai mazai upītei, bet kā mēs zinām, grūtības rada piedzīvojumu. Iesakām maršrutu sākt no Bārtas. Posms gar Bārtas upi sākas atpūtas bāzē “Ods” un ved līdz pat Dūkupju ūdenskritumam. Taka gar Bārtas upes krastu ir daļēji marķēta un izvedīs cauri bijušajai atpūtas bāzei “Neptūns”. Vēl viena šī maršruta odziņa ir Ķīburu strauts, kurš ir paslēpies dziļi mežā un savus noslēpumus atklās vien drosmīgajiem ceļotājiem. Ķīburu strauts patiešām pārsteigs ar saviem skatiem un šķiet, ka pavisam citu, vēl “neiestaigātu” mežu, kurš kā silta sega apskauj to.

 

Atpūtas vietas iezīmētas kartē:

(1) Atpūtas bāze "ODS"

(3) Atpūtas vieta pie Dūkupju ūdenskrituma

 

Apskates vietas:

 

(11) Bārtas muzejs – pastāv jau kopš 1985. gada. Tas tika veidots ar mērķi pētīt un atspoguļot Bārtas ciema un kolhoza vēsturi. Tapis pateicoties bārteniekam, novadpētniekam, žurnālistam un dzejniekam, tajā laikā jau pensionāram Jēkabam Rūsiņam (1917.-1994.) No 2004. gada Bārtas muzejs darbojas kā akreditēts muzejs. Atbilstoši savai misijai muzejs krāj, glabā un pēta Bārtas kultūrvēsturi raksturojošus avotus. Laikā no 2004. gada līdz 2009. gadam muzeja krājuma priekšmetu skaits pieaudzis no 597 līdz 1323 priekšmetiem. http://www.bartasmuzejs.lv/ +371 28687254

 

(12) Vīles tilts – kādu to redzam šodien, nav gluži tāds pats, kādu būvēja vācieši 1916. gadā. Pirmais tilts bija no koka. Izbūvējot dzelzceļu, tika radītas vairākas kokzāģētavas pie topošās līnijas, kurās uz vietas tika sazāģēti nepieciešamie materiāli, tai skaitā arī jaunajam tiltam. Visa tilta konstrukcija turējās uz četriem koka balstiem Bārtas upē. Tam virsū likts 600 mm šaurās dzelzceļa sliedes.

 

(13) Dūkupju ūdenskritums – augstums ~2,2 metri. Šajā vietā pirms 10 000 gadiem atradās aptuveni kilometru bieza ledus kārta. Ledājam virzoties, tas sevī ierāva iežus un minerālus no teritorijas, par kuru tas pārvietojās pāri. Vēlāk, ledum pamazām izkūstot un tā kustībai norimstot, tā pārvietotais iežu materiāls nogula uz zemes virsmas. Tā radās morēnās jeb ledāja nogulumi, kas pašreiz klāj ļoti plašu Latvijas teritoriju. Ar šo iezi Latvijas upes pēc ledāja atkāpšanās vispirms saskārās un veidoja neskaitāmus ūdenskritumus, kuri krita pār morēnu. Mūsdienās šādi dabas veidojumi ir īsts retums un sastopami tikai Baltijā.

 

Pārgājiena maršruts GPX fails: /Lejuplādēt te/

 

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā, jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., GPX VieweWikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām

 

Pārgājiena maršruta karte:

 

 

 

E-pasts: travel@grobinasturisms.lv

Tālrunis: 26490324

Dalies:

facebook.com
twitter.com
draugiem.lv


Sadarbības partneri