Pārgājieni

3Pārgājiens Grobiņa-Ķīburi


Apraksts:

 

Distance: ~25km

Maršruta tips: Līnijas veida

Starts: Ķīburi

Ilgums: 5 – 8 stundas

Pieejamība: Gan ar kājam, gan velo

Segums: Pamatā grants ceļi, bezceļi un meža takas ~3km

Nokļūšana: Uz startu visērtāk nokļūt ar starppilsētu autobusu braucot līdz pieturai "Ķīburi"

 

 

Maršruta apraksts:

 

Šo var raksturot kā garo pārgājiena maršrutu un tas ir pilnībā piemērots arī velo braukšanai. Tas vedīs caur bijušo PSRS raķešu bāzi uz bijušo Liepājas – Vaiņodes dzelzceļu. Maršruts piemērots tiem, kas grib sevi izmēģināt garākā pārgājienā, bet ar salīdzinoši vieglu reljefu. Maršruta otrajā daļā ir iespēja viesoties "Lavander Villa" (+371 25608806), iepriekš piesakot apmeklējumu. Aprīkotas pieturvietas: (2) "Lavander Villa" (3) Aktīvā Tūrisma centrs "Kuršu Vikingu apmetne"

 

Apskates vietas:

 

(15) PSRS armijas raķešu bāze – Neskaidri notikumi, neaptverami stāsti un plāni, kas reiz kalti Grobiņas novada mežos. Būves, kuras vēl saglabājušās no kara laikiem, ļauj tikai nedaudz apzināties to vēstures daļu, kurā dzīvojām daudzus gadu desmitus. Lai iepazītos ar Baltijas kara flotes sakaru punktu, kuģu raķešu un kodollādiņu noliktavu gida pavadībā, lūgums iepriekš pieteikties. Ekskursiju gida pavadībā pieteikt pa tālruni: +371 29242324

 

(16) Gaviezes stacija – atrodas slēgtajā dzelzceļa līnijā Liepāja – Vaiņode. Atklāta 1871. g. ar nosaukumu "Grobin", 1904.-1919. g. saucās "Gawiesen", 1919.-1927. g. — "Gaviezne". Šobrīd ēka ir apdzīvota.

 

(17) Dzelzceļa tilts pāri Otaņķes upei.

 

(18) Grobiņas pilsdrupas – Grobiņas viduslaiku pils būvniecība saistāma ar 13. gs. vidu, kad Grobiņas pils kā "hus to Grobin" pirmo reizi minēta vēstures avotos. Domājams, ka tā bijusi no koka, jo 1263. gadā tā nodedzināta. 1328. gadā pils uzcelta no jauna. Tā atrodas blakus Grobiņas pilskalnam – Kurzemē bijis raksturīgi pilis celt seno kuršu pilskalnu tiešā tuvumā. Pils gadsimtu garumā bijusi nozīmīgs militārs nocietinājums līdz zaudējusi savu militāro nozīmi 1795. un 1812. gada karadarbības rezultātā. Savā dzīves gaitā pils vairākkārt remontēta un modernizēta. Līdz mūsdienām saglabājušies viduslaiku mūri, 17.gs. veidotie nocietinājumu bastioni un aizsarggrāvji, kā arī stāvinātās nogāzes.

 

Pārgājiena maršruts GPX fails: /Lejuplādēt te/ 

 

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā, jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., GPX VieweWikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām

 

Pārgājiena maršruta karte:

 

 

E-pasts: travel@grobinasturisms.lv

Tālrunis: 26490324

Dalies:

facebook.com
twitter.com
draugiem.lv


Sadarbības partneri