Pārgājieni

6Pārgājiens Mazkalēti-Bārta


Apraksts:

 

Distance: ~18km

Maršruta tips: Līnijas veida, pieejams abos virzienos

Starts: Mazkalēti vai Bārta

Ilgums: 4 – 7 stundas

Pieejamība: Gan ar kājām, gan velo

Segums: Pamatā grants ceļi, nemarķētas meža takas un bezceļi ~3km

Nokļūšana: Uz startu visērtāk nokļūt ar starppilsētas autobusu, braucot līdz pieturai “Mazkalēti”. Var arī atstāt mašīnu Bārtā un ar autobusu aizbraukt līdz pieturai “Mazkalēti”.

 

 

Maršruta apraksts:

 

Šis maršruts ved pa grants ceļiem un meža takām. Kur sākas visskaistākās vietas, beidzas ceļi, tur jūs sagaida ~3km pilnīgs bezceļu posms gar Vārtājas upi. Maršruts lieliski piemērots piedzīvojumu meklētājiem, kuri nebaidās no grūtībām un ir gatavi atklāt jaunas vietas.

 

Apskates vietas:

 

(7) Vārtāja upe – visa tās garumā ir pilna ar lieliskiem dabas skatiem. Galu galā, Vārtāja kopā ar Durbi veido vienu no iespaidīgākajām Latvijas senlejām ar vairākiem pilskalniem tās krastos. Lielākais no tiem – savulaik kuršu apdzīvotais Vārtājas pilskalns. Upes taisnie gabali mijas ar daudziem līkumiem. Vārtājas upes krastā – Krotē 1837. gada 15.aprīlī dzimis pazīstamais latviešu publicists, valodnieks un pedagogs Kronvaldu Atis

 

(8) Krūtes pilskalns (Vārtājas un Bārtes upes sateka) – Vārtaja un Bārta vēl tagad ir ūdeņiem bagātas upes, kas noderīgas koku pludināšanai. Tās abas satek kopā mežainā apvidū un zem Bārtas nosaukuma tek uz Liepājas ezeru jau ap 40 metru plata. Tā uzbērums pēc nostāstiem jau sen saista ļaužu uzmanību tādēļ, ka zem tā glabājoties daudz mucu zelta, taču līdzšinējie kuršu pilskalna izrakumi liecina tikai par pelnu paliekām.

 

(9) Bārtas katoļu baznīca – Draudzi nodibināja un dievkalpojumus sākotnēji noturēja Bārtas kultūras namā, bet vēlāk Bārtas muzeja telpās. Sākotnēji tika iecerēta kapelas būvniecība Bārtā, taču, pateicoties divu draudzes locekļu Marijas Ceriņas un Ērikas Frišmanes aktivitātēm, tika saņemts draudzes, bīskapa un pagasta atbalsts, lai agrāk iecerētās kapelas būvniecība pārtaptu par baznīcas celtniecību. 2002. gada 6. jūlijā Liepājas diecēzes bīskaps Vilhelms Lapelis konsekrēja baznīcu Bārtā, veltot to Kristus Augšāmcelšanās godam.

 

(10) Piemiņas akmens Arvīdam Manfeldam – Veltīts melioratoram Arvīdam Manfeldam – bijušā Liepājas rajona meliorācijas uzņēmuma priekšniekam kā pateicība no vietējiem iedzīvotājiem par ceļiem un tiltiem.

 

(11) Bārtas muzejs – pastāv jau kopš 1985. gada. Tas tika veidots ar mērķi pētīt un atspoguļot Bārtas ciema un kolhoza vēsturi. Tapis pateicoties bārteniekam, novadpētniekam, žurnālistam un dzejniekam, tajā laikā jau pensionāram Jēkabam Rūsiņam (1917.-1994.) No 2004. gada Bārtas muzejs darbojas kā akreditēts muzejs. Atbilstoši savai misijai muzejs krāj, glabā un pēta Bārtas kultūrvēsturi raksturojošus avotus. Laikā no 2004. gada līdz 2009. gadam muzeja krājuma priekšmetu skaits pieaudzis no 597 līdz 1323 priekšmetiem. http://www.bartasmuzejs.lv/ +371 28687254

 

Pārgājiena maršruts GPX fails: /Lejuplādēt te/

 

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā, jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., GPX VieweWikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām

 

Pārgājiena maršruta karte:

 

 

 

 

E-pasts: travel@grobinasturisms.lv

Tālrunis: 26490324

Dalies:

facebook.com
twitter.com
draugiem.lv


Sadarbības partneri